Seniorzy z projektu „Śpisz Pisz? Obudź się” na wycieczce – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i przeżycia wrażeń na nowo!

Wycieczka zaczęła się w czwartek skoro świt w Piszu, skąd seniorzy i wolontariusze Fundacji wybrali się autokarem do Olsztyna. Na początek objazd miasta i ciekawe olsztyńskie historie pani przewodniczki. Lądowanie na plaży miejskiej, gdzie uczestnicy wzmocnili się kawą i herbatą, po czym spacer wzdłuż jeziora. Znad jeziora na starówkę, a po zwiedzaniu – zasłużony obiad w restauracji Chłopskie Jadło. Później jeszcze zamek i katedra, aż w końcu szybko na kolację w hotelu, by przebrać się na wieczór w teatrze. Seniorzy obejrzeli przedstawienie „Sztukmistrz z Lublina” i zakończyli dzień wieczorkiem integracyjnym.

Następnego dnia po śniadaniu – Huta Szkła w Olsztynku. Pokaz i wykład o produkcji szkła zrobiły na wszystkich wrażenie. Powrót do Olsztyna i wizyta w kwaterze głównej pszczelarzy, gdzie seniorzy wysłuchali wykładu o miodzie i mogli zaopatrzyć się w pszczele produkty. Potem obiad i wizyta w Planetarium z bonusem, bo oprócz kosmicznego pokazu można było jeszcze obejrzeć wystawę w tamtejszej galerii. I wreszcie powrót do Pisza.

Koordynator Projektu Kasia Kulas wraz z wolontariuszami Fundacji dziękują seniorom za wytrwałe zwiedzanie i serdeczną atmosferę!


 

Please publish modules in offcanvas position.