W dniu 22 czerwca, na plaży miejskiej w Piszu, odbył się Piski Dzień Seniora 2017. Zorganizowany został przez Fundację im. Zbyszka Cyganiewicza w ramach projektu Śpisz Pisz? Obudź się II Edycja ASOS 2017. Plenerowa impreza zintegrowała dziesiątki Seniorów 60+ z powiatu piskiego, dzieci i młodzież!

Program obejmował zawody rekreacyjno-sportowe seniorów w podziale na kobiety i mężczyzn, konkurencje indywidualne i grupowe oraz quiz wiedzy ogólnej. Ponadto zaprezentowane zostały techniki samoobrony i sztuki walki przez dzieci i młodzież, uczestników sekcji taekwondo Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu i Piskiego Klubu Taekwondo. Dodatkową atrakcją był grill, ognisko, muzyka na żywo i potańcówka nad jeziorem.

Chcielibyśmy złożyć podziękowania Kołu Emerytów Rencistów i Inwalidów w Piszu, PMOS Pisz oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy, Dyrektorowi Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu, panu Mariuszowi Kaszakowi za udostępnienie i profesjonalne przygotowanie miejsca.
Szczególnie dziękujemy również WSZYSTKIM uczestnikom za czynny udział i wspaniałą zabawę, a także za gościnność podczas integracyjnego spotkania naszych seniorów - burmistrzowi Pisza panu Andrzej Szymborski.

Projekt finansowany jest z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Please publish modules in offcanvas position.