Fundacja im. Zbyszka Cyganiewicza propaguje aktywność fizyczną i społeczną wśród ludzi w każdym wieku, o różnym statusie społecznym i o różnej kondycji fizycznej. 

W początkach działalności prowadziła kursy szkolące fizjoterapeutów, jak pomagać pacjentom z ograniczeniami i zaburzeniami narządu ruchu. 

Szczególną wagę przywiązujemy do akcji angażujących osoby w najbardziej wrażliwym wieku: dzieci i młodzież oraz seniorów. Te grupy potrzebują dodatkowej opieki i wsparcia, ponieważ dla ludzi na początku i na końcu życia dbałość o kondycję fizyczną ma wyjątkowe znaczenie.

Między innymi w 2011 roku poprowadziliśmy akcję wspólnie z Fundacją Hey Przygodo założoną przez Zosię Klepacką, mistrzynię windsurfingu, i rapera Pono. Była to Młodzieżowo-Podwórkowa Noc Pragi – wielka i bardzo udana impreza taneczno-sportowa dla dzieci i młodzieży na warszawskiej Pradze.

Obecnie prowadzimy projekt Śpisz Pisz? Obudź się, finansowany w ramach programu rządowego Aktywizacji Społecznej Osób Starszych.

 

ASOS – ŚPISZ PISZ? OBUDŹ SIĘ! 

Projekt SPISZ PISZ? OBUDŹ SIĘ jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach  Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Obejmuje różne działania prowadzone w Piszu na Mazurach – od ruchowych, przez edukacyjne i terapeutyczne, do czysto rozrywkowych. Wszystkie zajęcia są całkowicie bezpłatne dla uczestników. Fundacja dostarcza także cały sprzęt oraz odzież sportową. Seniorzy muszą mieć tylko chęci i skończone 60 lat.   

Akcja ŚPISZ PISZ? OBUDŹ SIĘ trwa w Piszu do końca 2016 roku. Obejmuje zajęcia fizyczne, takie jak wycieczki, wieczorki taneczne, spacery z kijkami Nordic Walking, zajęcia z gimnastyki i samoobrony, oraz zajęcia edukacyjne i teoretyczne: spotkania z dietetykiem, lekarzem, psychologiem, prawnikiem czy rehabilitantem. Seniorzy będą mogli również uczestniczyć w różnych dodatkowych wydarzeniach: rejsie statkiem, Piskim Dniu Seniora lub we wspólnej Wigilii. 

Wsparcie dla projektu zaoferowało Muzeum Ziemi Piskiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz lokalne media: Gazeta Piska i Tygodnik Piski. Różne organizacje będą więc współpracować z Fundacją im. Zbyszka Cyganiewicza, wspólnie dbając, żeby nasi seniorzy mieli gdzie spędzać czas w sposób jakościowy, zachowali dobrą kondycję, energię i pogodę ducha.

          

Please publish modules in offcanvas position.